Dotazy

1. Z jakého materiálu je chodník vytvořen?

Dřevěné komponenty k chodníku vyrábí soukromý truhlář z březové překližky, tak, aby splňovaly bezpečnost výrobku a ten jeko celek, byl cenově dostupný.

2. Může se k základní variantě přikoupit více šlapacích kazet, nebo ostatní komponenty?

Ano, můžete si k základním verzím další komponenty objednat.

 

3. Čím je Vítkův chodník tak geniální?

Nejedná se o žádnou úžasnou novinku. Základní varianta VCH je opravdu naprosto jednoduchá a může si jí udělat na koleně doma skoro každý

a také kazety s oblázky doma hodně lidí používá. (Jiří Janča - Alternativní meicína)

Tento chodník má za cíl návrat k přirozeným hodnotám života, chůzi na boso, správné držení těla  a zdravý pohyb v přírodě. Obtíže dětem, ale i pedagogům způsobují v současnosti venkovní bohaté alergeny ve vzduchu a alergická reakce na žihadla. Tato vnitřní varianta, tak může bezpečně přenést přírodu do vnitřních prostor.

Podobný program nabízí například kneippování, to je v Německu nebo Rakousku na každém kroku. A v těchto státech jsou nejen školky sdružovány do programu kneippování. Vydávají časopis, pořádají se školení… A přitom, zakneippovat si doma a podpořit  tak své zdraví, může i každý z nás a nemusí být nutně v přírodě. A tak je to i s Vítkovým chodníkem, nabízíme nejen velkou sadu, ale i sadu pro domácí použití.

 

Jaký je rozdím mezi Vítkovým chodníkem a podobnou senzomotorickou drahou?

-  Děti provází pohádková postavička

-  Programem na CD, kde je v pdf, návod na použití krok za krokem

-  Možnost zavedení následného cvičebního programu pro děti pod vedením odborníka

-  Využití i možnosti výtvarné, lehce se dá projekt zařadit do vyučování

 

4. Jak dodržovat hygienu při provozu na chodníku?

Všechny prvky z chodníku jsou omyvatelné. Návod na ošetření je přiložen.

Děti v tomto věku nemají na chodidlech plísně, ale mohu mít infekční bradavičky. Dětem se mohou nožky prohlédnout, a které bradavice má, na chodník nepůjde. Před chodníčkem může být nádoba s dezinfekcí, na dno dáte pryžovou rohož, aby děti neuklouzly. Udělají na místě tři krůčky, nebo si tam jen stoupnu a vystoupí na osušku apod. Postupujete stejně jako ve veřejném  bazénu. Na chodidla můžete také používa jednorázové ubrousky apod. Oblázky, ježky můžete vložit do roztoku dezinfekce, ostatní otřít.

 

5. Jaké má výrobek atesty?

Vyjádření ČOI

Pokud tyto prvky budete vyrábět, nejedná se o stanovené výrobky ve smyslu zák. č. 22/1997 Sb., s povinností posoudit shodu ve spolupráci s autorizovanou osobou. Dodržte zákon č.102/2001 o obecné bezpečnosti výrobku. Nejasnosti spolu můžeme dořešit, smyslem práce ČOI je také bezpečné uvedení výrobků na trh.

Petr Beneš

Inspektor OTK

Inspektorát pro kraj Středočeský a Hl. města Prahy

 

Vyjádření Centra technické pomoci o. z. ZÚLP

Stejně odpověděl na dotaz i  Ing. L. Schmidtmayer  z Centra technické pomoci o. z. ZÚLP., kde se výrobky, na které se  zákon č. 22/1997 Sb.,  vztahuje, testují. Po odpovědi pana Schmidtmayera, jsme se rozhodli výrobek nechat bez povrchové úpravy. Tj. dřevo je pouze přírodní materiál, jehož barva se může časem přirozeně měnit. To se týká dřevěných komponentů. Umělohmotné pomůcky se objednávají od různých dodavatelů a k nim dostanete originální návod.


Pokud jste nenašli odpověď na váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat: i.kamencova@seznam.cz

 

Kontakt

Ivana Kamencová
Palackého 1891
Kraslice
358 01

Tel: 776 379 659

Admin: Bosá turistika, cz. © 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode